Європейський тиждень цифрової грамотності – це щорічна кампанія, яка проводиться з метою надихнути і навчити людей цифровим навичкам. Проводиться в коворкінг, громадських центрах, школах, університетах, бібліотеках та інших місцях по всій Європі. За 2010-2020 роки до Європейського тижня цифровий грамотності приєдналися понад 1300000 учасників.
В Україні, за даними 2019 року, не володіють базовими цифровими навичками 53% громадян. У той час як цифрова грамотність так само важлива сьогодні, як уміння писати, читати і говорити. Від рівня цифрової грамотності залежить не тільки комфорт проживання в країні цифрових сервісів, а й конкурентоспроможність кожного громадянина, вміння чинити опір фейк і піклуватися про своїх даних онлайн.
Цього року заходи будуть проходити з 22 по 28 березня. В їх рамках Мінціфри об’єднує представників держави, бізнесу і громадян для формування широкого кола партнерів, щоб ініціатива стала помітною. Зокрема, планується провести масштабну комунікаційну та освітню кампанію по цифровій грамотності в рамках національного проекту «Дія. Цифрова освіта».
Проєкт Дія. Цифрова освіта має дві складові:
- Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності –(https://osvita.diia.gov.ua)
- Мережа цифрових оффлайн-хабів з більш ніж 6000 хабів цифрової освіти по всій країні.(https://osvita.diia.gov.ua/hubs).
Чотири основні теми нинішньої кампанії:
- Базові цифрові навички та медіаграмотність.
- Кодування, STE (A) M і штучний інтелект.
- Просунуті цифрові навички та працевлаштування.
- Цифрове культурну спадщину.
На платформі вже доступно 50+ освітніх онлайн-серіалів з різних тем: “Базові цифрові навички”, “Штучнийінтелект”, “Цифрові навички для вчителів”, “Кіберняні” тощо.
В межах даної платформи також було запущено “Цифрограм” —національний тест на цифрову грамотність. ( https://osvita.diia.gov.ua/digigram) Мережа цифрових хабів постійно оновлюється і доповнюється новими локаціями. «Через пандемію COVID-19 ми заохочуємо зосередитися на проведенні подій онлайн. Кожен може приєднатися до кампанії. Ви можете прийняти участь у різний спосіб – як партнер, організатор власного заходи і, звичайно, як учасник.