Громадський проект № 1017 «Безпечні вулиці Турецького Містечка»

На виконання наказу Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій «Про деякі питання реалізації громадських проєктів громадського бюджету 2021 року» від 02.02.2021р. №12, КП «Інформатика» реалізовано дооснащення комплексної системи відеоспостереження м. Києва в межах виконання громадського проекту №1017 «Безпечні вулиці Турецького Містечка (2черга)».

Комплексну систему відеоспостереження «Безпечні вулиці Турецького Містечка (2черга)» створено як складову частину Комплексної системи відеоспостереження м. Києва для проведення аналізу, підготовки та приймання керуючих рішень у сфері забезпечення громадської безпеки, попередження, виявлення та ліквідації загроз життєдіяльності громадян.

При впровадженні системи відеоспостереження “Безпечні вулиці Турецького Містечка (2черга)» крім забезпечення безпосередньо функціонування зазначеного апаратного комплексу забезпечено інтеграцію та повну технічну сумісність з існуючими технічними та програмними засобами, що вже розгорнуті в межах створення Комплексної системи відеоспостереження м. Києва на базі міського центру обробки даних (Дегтярівська, 37). Засоби відеофіксації встановлено уздовж вулиць Федора Ернста, Кадетський Гай та Івана Пулюя.

Встановлено 14 камер відеоспостереження, а саме:
– зовнішня відеокамера, що забезпечує оглядове відеоспостереження –13 шт.;
– зовнішня відеокамера, що забезпечує визначення номерних знаків автотранспорту – 1 шт.

Громадський проект №1255 «Безпечні вулиці Турецького Містечка».

На виконання наказу Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій «Про деякі питання реалізації проектів громадського бюджету 2020 року» від 24.07.2019р. №35, КП «Інформатика» реалізовано дооснащення комплексної системи відеоспостереження м. Києва в межах виконання громадського проекту №1255 «Безпечні вулиці Турецького Містечка».

Комплексна система відеоспостереження “Безпечні вулиці Турецького Містечка” (КСВ) міста Києва створено як складову частину Комплексної системи відеоспостереження м. Києва для аналізу, статистичної обробки даних у питаннях забезпечення функціонування та життєдіяльності міста, безпеки громадян, координації дій з попередження та ліквідації загроз та сприяння охороні правопорядку.

Засоби відеофіксації встановлено уздовж вулиць Кадетський Гай і Івана Пулюя.

КСВ забезпечує збір, накопичення та обробку інформації необхідної для проведення аналізу, підготовки та приймання керуючих рішень у сфері забезпечення громадської безпеки, попередження, виявлення та ліквідації загроз життєдіяльності громадян.

При впровадженні системи відеоспостереження “Безпечні вулиці Турецького Містечка” крім забезпечення безпосередньо функціонування зазначеного апаратного комплексу забезпечено інтеграцію та повну технічну сумісність з існуючими технічними та програмними засобами, що вже розгорнуті в межах створення Комплексної системи відеоспостереження м. Києва, а саме з обладнанням центру збору та накопичення відеоданих, обробки та відображення інформації.

Встановлено 24 камери відеоспостереження, а саме:

  • оглядових відеокамера зовнішня – 21 шт.
  • оглядових відеокамера внутрішніх – 1 шт.
  • зовнішня відеокамера, що забезпечує визначення номерних знаків автотранспорту– 2 шт.

Звіт про громадський проєкт № 1300 – «AirZOOM – безпечне повітря для твоєї дитини – мобільна мережа моніторингу якості повітря».

Одним з проєктів-переможців є проєкт № 1300 – «AirZOOM – безпечне повітря для твоєї дитини – мобільна мережа моніторингу якості повітря», вартість якого складає 323 000,0 грн.

Метою проєкту є створення мережі вимірювальних приладів (датчиків) моніторингу якості повітря, що базується на індикативних методах (далі – Мережа), водночас відповідаючи вимогам до таких систем Постанови Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 827 та Директиви 2008/50/ЄК. Зазначена мережа розглядається як додаткова (індикативна) система вимірювання для доповнення референтної системи моніторингу якості повітря.

Створення Мережі базується на децентралізованому рішенні та має сприяти легкому масштабуванню проекту (подальшому розширенню).

Закуплено автоматизовану систему що базується на збиранні, відображенні та обміну даними про стан довкілля за допомогою стандартів GSM/3G/WiFi та наявної телекомунікаційної мережі КП «Інформатика». Компоненти передбачають можливість розвитку та використання інших телекомунікаційних стандартів, зокрема: 3G/4G, GSM, WiFi, LoraWAN, Bluetooth. Серверна частина програмного забезпечення для збирання, зберігання та представлення даних будується переважно на «хмарних» технологіях.

Автоматизована децентралізована мережа моніторингу якості повітря, з режимом роботи 24/7/365, призначена для вимірювання концентрацій забруднювальних речовин (SO2, CO), запиленості повітря (РМ 2.5; РМ 10) та кліматичних показників (температура, вологість, тиск).

Прилади вимірювання якості атмосферного повітря забезпечують збір та передачу по бездротовому каналу зв’язку GSM/3G/WiFi інформаційні дані щодо якості атмосферного повітря у одиницю часу на Центр обробки та зберігання даних (ЦОД) КП «Інформатика». Мережу моніторингу якості повітря реалізовано за наступними адресами:

  • Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 137,(м. Київ, вул. Ентузіастів, 7/4);
  • Школа І- ІІІ ступенів №259, (м. Київ, просп. В.Маяковського, 21г);
  • зовнішня відеокамера, що забезпечує визначення номерних знаків автотранспорту– 2 шт.
  • Слов’янська гімназія, (м. Київ, вул. Драгоманова, 10в);
  • Спеціалізована школа №159 з поглибленим вивченням англійської мови, (м. Київ, Генерала Тупікова, 22);
  • Гімназія «Академія», (м. Київ, вул. Феодори Пушиної, 4);
  • Гімназія «Введенська» №107, (м. Київ, вул. Введенська, 35);
  • Середня загальноосвітня школа №1, (м. Київ, пров. Делегатський, 1/28);
  • Печерська гімназія №75, (м. Київ, пров. Бутишів, 11);
  • Середня загальноосвітня школа №9, (м. Київ, просп. Маршала Рокоссовського, 5);
  • Ліцей «Голосіївський» № 241, (м. Київ, вул. Голосіївська, 12).

Окрім безпосередньо функціонування зазначеної мережі, забезпечено її інтеграцію та повну технічну сумісність з існуючими технічними та програмними засобами міського ЦОД та передбачено інтеграцію до референтної системи моніторингу якості повітря за допомогою підпрограм, протоколів взаємодії та засобів для створення програмного забезпечення (АРІ).